Smolenický Zámek Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 03:02:03

UKÁZAT CENY

Jediný zámek v okolí Piešťan je vzdálený 40 Km, tedy přibližně 48 minut jízdy autem. Své brány otevírá od května do srpna, každý den od 10:00 do 18:00. Vstupné pro dospělého je asi 40 Kč, pro děti mladší 18 let přibližně 20 Kč.

Smolenický Zámek Piešťany Smolenický Zámek Piešťany Smolenický Zámek Piešťany Smolenický Zámek Piešťany

Stejně jako všechny okolní historické stavby v okolí, i u Smolenického zámku se první zmínky datují do 13. století. V původním stavu se dochoval až do přelomu 18. až 19. století, kdy během napoleonských válek vyhořel. První rekonstrukční práce započali v roce 1887, kdy byl zámek nadstaven a znovu zastřešen. V roce 1953 byl předán do rukou Slovenské akademie věd, aby sloužil jako reprezentativní místo pro střetnutí vědců z celého světa. Nyní otevírá své brány i vám, návštěvníkům a milovníkům historie.

Zámek je obklopen po všech stranách nádhernou přírodou a vyznačenými stezkami - lze si naplánovat odpočinkovou túru na 1 až 4 hodiny po okolí. Jedná se tak o ideální příležitost, jak uniknout na jedno odpoledne z Piešťan za slovenskou přírodou a trochou historického poznání.

Zámek spojuje dvě největší výhody - je zachovaný a nabízí prohlídky vnitřních prostor. Zároveň leží v nádherném prostředí, které vybízí k procházkám a túrám. Takovouto kombinaci nenabízí žádný jiný hrad ani zámek v okolí.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz