Nitriansky Hrad Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 02:28:53

UKÁZAT CENY

Nitrianský Hrad se nachází 83 Km (58 minut) od Piešťan a je nejvzdálenějším hradem v blízkém okolí. V letním období je otevřen od 9:00 do 17:00. V zimním období od 10:00 do 16:00. Vstupní je sice zdarma, ale není přístupný celý. K prohlídce se nabízí pouze katedrála a diecézní muzeum (vstup je umožněn každých 20 minut).

Nitriansky Hrad Piešťany Nitriansky Hrad Piešťany Nitriansky Hrad Piešťany Nitriansky Hrad Piešťany

Nitrianský hrad je jednou z nejstarších památek v okolí Piešťan a Nitry. Jeho počátky se datují až do 8. století - ostatní hrady a obranné tvrze byly staveny až ve 13. století. Hrad překonal mnohá obléhání a 1271 byl poškozen rozsáhlým požárem. Následně prošel kompletní renovací a obnovou. Ani v dalších letech se mu nevyhnuly střety, nájezdy a války. V 18. století zavládl v jeho okolí mír a byl obohacen o kostel a biskupský palác.

V současné době je jeho největší dominantou katedrála, dříve zmíněný biskupský palác a mohutné opevnění. Po stoletích válek a dobývání nyní slouží jako sídlo biskupskému úřadu a není plně přístupný. Po krátké návštěvě a prohlídce se můžete nechat zlákat okolní přírodou k aktivnímu strávení zbytku odpoledne, před návratem do moderních lázní Piešťany.

Proti návštěvě Nitrianského zámku hovoří omezené veřejné prostory. Návštěvníci naopak uvítají bezplatný vstup, celkovou zachoval areálu a krásnou přírodu v okolí, která přímo vybízí k procházkám. Pokud máte čas na vzdálenější výlety a procestovali jste již blízké okolí Piešťan, bude tento hrad nádherným zpestřením vašeho pobytu v lázních. V opačném případě je mnohem blíže více plně dostupných a zachovalých hradů, které byste při pobytu v Piešťanech určitě neměli vynechat.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz