Topoľčiansky Hrad Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 02:24:09

UKÁZAT CENY

Cesta k Topoľčianském Hradu trvá přibližně 50 minut jízdy autem (41 Km). Je přístupná po celý rok a neplatí se žádné vstupné - jedná se spíše o zříceninu, jak je patrno z fotografií.

Topoľčiansky Hrad Piešťany Topoľčiansky Hrad Piešťany Topoľčiansky Hrad Piešťany Topoľčiansky Hrad Piešťany

Pokud jste již navštívili jiné hrady v okolí Piešťan, jistě vás nepřekvapí, že první zmínky o Topoľčianském Hradu se datují do 13 století - stejně jako všechny hrady v blízkém okolí. Původně byl postaven pro obranné a strategické účely, v průběhu více než 700 let prošel vlastnictvím několika vládnoucích rodů. V 15. století byl dobyt husitským vojskem, který jej následně využíval pro vojenské účely. Posledním rodem, který jej vlastnil, byli v 19. století Stummerovci, kdy hrad získal novou věž a část opevnění. Od těchto let již jen chátral, až se stal zříceninou.

Topoľčiansky Hrad (spíše zřícenina)se majestátně tyčí na vrcholku hustě zalesněného kopce. V posledních letech je restaurován a je mu postupně vracena původní krása a celistvost. Před návštěvou se tak nabízí procházka zachovalou slovenskou přírodou - ideální odpoledne pro milovníky aktivního trávení času.

Na rozdíl od zachovalých hradů nemůže nabídnout vnitřní prostory, zachovalé sbírky a výlet do historie za pomoci slov průvodce. Svoji jedinečnost a krásu mu ale dává pěkná příroda v okolí a historicky romantická atmosféra v okolí.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz