Čachtický Hrad Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 12:38:23

UKÁZAT CENY

Čachtický Hrad se nachází pouhých 27 Km (32 minut) od srdce Piešťan. Jedná se o ruiny hradu, kde není vybíráno vstupné a nejsou nabízeny prohlídky s výkladem. Z důvodů oprav může být někdy uzavřen (naposled v prosinci 2012).

Čachtický Hrad Piešťany Čachtický Hrad Piešťany Čachtický Hrad Piešťany Čachtický Hrad Piešťany

První zmínka pochází ze 13. století (1248), z období, kdy byly v okolí Piešťan budovány všechny současné dostupné hrady. Byl vystavěn na vrcholu kopce nad obcí Čachtice, kde ruiny majestátně ční až do dnešních dnů. Byl vybudován jako hraniční pevnost. První zásadní rekonstrukci prošel v 17. století (roku 1670). Od těchto časů již jen bohužel chátrá a mění se v zříceninu.

I přes to, že není zachován stejně jako například hrad Beckov, přitahuje pozornost zástupů turistů. Jeho hlavním lákadlem jsou pověsti o Čachtické paní, vlastním jménem Alžběta Báthoryová. Jednou z nejslavnějších pověstí je její údajná záliba v koupání se v krvi mladých dívek.

Výlet na Čachtický hrad je ideální pro milovníky aktivní zábavy a krásné přírody. Auto můžete zaparkovat v obci Čachtice a k ruinám hradu se vydat nedotčenou slovenskou přírodou.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz