Zajímavosti města Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 13:00:56

UKÁZAT CENY

Kolonádový most

Kolonádový mostKolonádový most, taky známý jako Sklený most, byl postaven již v roce 1933. Na předmostí je nadživotní socha muže lámajícího berlu - symbol uzdravení - Piešťany se specializují na léčbu pohybového aparátu. Na průčelí mostu se nacházejí dva nápisy - Saluberrimae Pistinienses Thermae (Nejvíce uzdravující piešťanské lázně) a Surge et ambula (Vstaň a choď - z Bible).

Socha Milenci

Socha MilenciSousoší Milenci, odlité z bronzu, se v Piešťanech nachází již od roku 1961 - jedná se tak o nejstarší dochovanou památku. Při procházce jej můžete najít v sadu A. Kmeťa u Kolonádového mostu Autorem je slavný Alexander Trizuljak a na jeho počest se každoročně v pořádá (dnes již 32. ročník) "Sochy piešťanských parkov".

Cyklostezky a in-line brusle

Cyklostezky a inline brusleV okolí Piešťan se nachází bezpočet cyklostezek a tras pro in-line bruslení - rozhodně si nezapomeňte vzít vybavení. Nejoblíbenější je okruh okolo jezera Sĺňava (11 Km, brusle i kolo). Stejně tak můžete si můžete užít volné odpoledne při výletu do Ducové (12 Km, kolo), Striebornice (14 Km, kolo) nebo pro náročnější do Bezovce (40 Km). Všechny trasy jsou značeny a udržovány.

Rybolov a chutná kuchyně

Rybolov PiešťanyPokud odbočíte u letiště směrem na Veľké Orvište, veliké informační tabule vás dovedou až k rybářské baště Bašovka. Ideální místo pro relax i pro nalezení dobrou kuchyně. Nabízí se zde možnost rybaření, školy rybaření pro začátečníky (i děti) a samozřejmě i stylová restaurace zaměřená na rybí speciality. Úlovek je při pravidelném zarybňování takřka zaručen. Pokud jste fanoušek rybolovu, je pro vás povinností toto místo navštívit.

Sport a sportoviště na každém kroku

Sport a sportoviště PiešťanyPiešťany jsou po celé Evropě vyhlášené svým lázeňstvím. O to překvapivější pro návštěvníky je, kolik možností k sportu se zde nabízí. Piešťany mají svůj vlastní hokejový i fotbalový stadion, golfové hřiště, squash a tenisové kurty, kryté plavecké bazény, kvalitní cyklistické trasy, turistické stezky, jachting, veslován, sjezdovky s umělým zasněžováním...pokud milujete aktivní trávení volného času, Piešťany vám poskytnou báječné podmínky.

Kulturní vyžití v lázních

Kultura a kulturní vyžití PiešťanyTo co dělá lázně lázněmi, je právě bohatý kulturní a společenský život. Neuplyne jediný den, kdy by se nepořádala unikátní výstava, venkovní koncert, společenské setkání, hudební festival nebo symposium výtvarníků. Na své si zde přijdou i mladší ročníky. V Piešťanech jsou diskotéky, kluby a noční bary. Zde si zkrátka vyberete zábavu naprosto každý. Ať již hledá poklidnou atmosféru galerie, nebo rušnější noční život.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz