Hrad Tematín Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 03:18:13

UKÁZAT CENY

Hrad Tematín se nachází necelých 18 Km (22 minut) od lázní Piešťany. Hrad je přístupný kdykoliv a neplatí se žádné vstupné.

Hrad Tematín Piešťany Hrad Tematín Piešťany Hrad Tematín Piešťany Hrad Tematín Piešťany

První písemné zmínky o hradu Tematín sahají až do roku 1270, kdy byl vybudován jako jedna z částí pohraniční obrany. Od 13. století prošel mnoha válkami, nepokoji a nájezdy cizích vojsk. V průběhu století pravidelně měnil majitele. Jeho nejslavnější éra byla ukončena roku 1524 vymřením rodu Ujlakyovců.

V současnosti z něj zbyly jen ruiny - dvě stojící věže a obvodové zdi. Díky tomu zde není vybíráno vstupné ani nejsou organizované prohlídky. Na jeho obnově pracuje parta nadšenců, která se mu snaží ve svém volném čase vrátit alespoň z části jeho původní podobu.

Pokud máte rádi procházky přírodou a aktivní trávení odpoledne, je toto místo jako stvořené pro vás. Automobil lze zaparkovat ve vesnici Hrádok nebo Lúka a vydat se nedotčenou slovenskou přírodou až k vrcholu. Uděláte něco pro své zdraví, strávíte aktivní odpoledne v přírodě a nabídne se vám i možnost nasát romantickou, historií nasáklou, atmosféru ruin hradu Tematín.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz