Hrad Červený Kameň Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 01:50:47

UKÁZAT CENY

Hrad Červený Kameň se nachází 59 Km od Piešťan, což díky Dálnici D1 představuje pouhou 1 hodinu jízdy. Prohlídky začínají od 9:00 a poslední je pořádána v 15:30. jedná se o jeden z mála zachovaných hradů v okolí, kde můžete navštívit i vnitřní prostory. Vstupné pro dospělou osobu je asi 150 Kč, pro děti 50 Kč - nabízejí se prohlídky jak ve slovenském, tak i cizím jazyce.

Hrad Červený Kameň Piešťany Hrad Červený Kameň Piešťany Hrad Červený Kameň Piešťany Hrad Červený Kameň Piešťany

Historie všech hradů v okolí Trnavy sahají až do 13. století. Červený Kameň byl postaven roku 1240 a jeho historii nejvíce ovlivnil rod Fuggerovců (Německo) a Pálfiovců (Uhersko). V 16 století se jeho úloha vojenské a strategické budovy změnila na sklad zboží - obýval jej bohatý německý obchodník. Následně byl přestaven na renesanční pevnost. V dalších stoletích vystřídal mnoho majitelů a byl zachován, jako jeden z mála hradů v oblasti, v takřka neporušeném stavu.

Červený kameň je oblíbeným cílem turistů z celého okolí a je na ně plně připraven. Před areálem je možno zaparkovat na velikém parkovišti. V areálu se nachází restaurace, kavárna, toalety, prodej suvenýrů...takřka vše, na co si návštěvník vzpomene. Jeho největší výhodou je zachoval a poskytované služby - ostatní hrady jsou spíše zříceny a trosky.

V okolí hradu se nachází překrásná slovenská příroda. Pokud plánujete delší pobyt v Piešťanech, jistě bude Červený Kameň příjemným zpestřením vašeho pobytu. Nabízí výbornou možnost úniku od civilizace, strávení aktivního dne v přírodě a v neposlední řadě i poznání kousku slovenské historie. A to vše na dosah od Piešťan.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz