Trenčiansky Hrad Piešťany

Příští týden volných: již jen 38 hotelů a 207 pokojů!

Zobrazit volné pokoje pro ubytování v Piešťanech.

Poslední rezervace proběhla: 02:36:59

UKÁZAT CENY

Trenčianský hrad je vzdálen pouhých 35 minut jízdy (46 Km) od Piešťan. Cesta je velmi rychlá a pohodlná díky slovenské dálnici D1. Hrad je otevřen každý den od 9:00 do 15:30 (poslední prohlídka). Nabízejí se dva okruhy prohlídek. Za velký okruh zaplatí dospělý návštěvník přibližně 120 Kč a dítě 50 Kč. Malý okruh stojí pro dospělého 75 Kč a pro dítě 30 Kč.

Trenčiansky Hrad Piešťany Trenčiansky Hrad Piešťany Trenčiansky Hrad Piešťany Trenčiansky Hrad Piešťany

Dějiny hradu započaly již v 11. století. Jedná se tedy o nejstarší zachovanou památku v okolí. Všechny hrady v okolí měly jen obrannou úlohu. Oproti tomu se v Trenčianském hradu nacházeli i části administrativní, správní a obytné. Hrad prošel rukama mnoha majitelů a zažil mnoho útoků a napadení. Díky tomu se v jeho prostorách nabízí ke shlédnutí velké množství palných zbraní, mečů a dýk. Milovníky historie uchvátí zachovalé vnitřní prostory včetně dobového vybavení.

Jeho minulost ovšem nebyla spjata jen s násilím a boji. Plnil také diplomatickou funkci, která je zachována až do dnešních dní - v roce 2002 se zde konal summit Vyšegrácké čtverky.

V průběhu let prošel mnoha rekonstrukcemi a opravami. Poslední v roce 1956. V současnosti nabízí pěkné prostředí a je výborným tipem na odpolední výlet při pobytu v Piešťanech.

Oproti ostatním hradů má velikou výhodu ve své zachovalosti a cenným sbírkám. Naopak jeho nevýhodou je umístění v centru - někteří návštěvníci dávají přednost pobytu v přírodě, procházkám a výstupu k zřícenině. Jeho návštěva i tak stojí za to a vyplatí se mu věnovat jedno volné odpoledne.

Slovenské Termální Lázně Piešťany
Půjčka na OP ihned
Inzerce Půjček Zdarma
Dominikánská republika
www.piestany.cz