Zajímavosti města Piešťany

Kolonádový most

Kolonádový mostKolonádový most, taky známý jako Sklený most, byl postaven již v roce 1933. Na předmostí je nadživotní socha muže lámajícího berlu - symbol uzdravení - Piešťany se specializují na léčbu pohybového aparátu. Na průčelí mostu se nacházejí dva nápisy - Saluberrimae Pistinienses Thermae (Nejvíce uzdravující piešťanské lázně) a Surge et ambula (Vstaň a choď - z Bible).

Socha Milenci

Socha MilenciSousoší Milenci, odlité z bronzu, se v Piešťanech nachází již od roku 1961 - jedná se tak o nejstarší dochovanou památku. Při procházce jej můžete najít v sadu A. Kmeťa u Kolonádového mostu Autorem je slavný Alexander Trizuljak a na jeho počest se každoročně v pořádá (dnes již 32. ročník) "Sochy piešťanských parkov".

Cyklostezky a in-line brusle

Cyklostezky a inline brusleV okolí Piešťan se nachází bezpočet cyklostezek a tras pro in-line bruslení - rozhodně si nezapomeňte vzít vybavení. Nejoblíbenější je okruh okolo jezera Sĺňava (11 Km, brusle i kolo). Stejně tak můžete si můžete užít volné odpoledne při výletu do Ducové (12 Km, kolo), Striebornice (14 Km, kolo) nebo pro náročnější do Bezovce (40 Km). Všechny trasy jsou značeny a udržovány.

Rybolov a chutná kuchyně

Rybolov PiešťanyPokud odbočíte u letiště směrem na Veľké Orvište, veliké informační tabule vás dovedou až k rybářské baště Bašovka. Ideální místo pro relax i pro nalezení dobrou kuchyně. Nabízí se zde možnost rybaření, školy rybaření pro začátečníky (i děti) a samozřejmě i stylová restaurace zaměřená na rybí speciality. Úlovek je při pravidelném zarybňování takřka zaručen. Pokud jste fanoušek rybolovu, je pro vás povinností toto místo navštívit.

Sport a sportoviště na každém kroku

Sport a sportoviště PiešťanyPiešťany jsou po celé Evropě vyhlášené svým lázeňstvím. O to překvapivější pro návštěvníky je, kolik možností k sportu se zde nabízí. Piešťany mají svůj vlastní hokejový i fotbalový stadion, golfové hřiště, squash a tenisové kurty, kryté plavecké bazény, kvalitní cyklistické trasy, turistické stezky, jachting, veslován, sjezdovky s umělým zasněžováním...pokud milujete aktivní trávení volného času, Piešťany vám poskytnou báječné podmínky.

Kulturní vyžití v lázních

Kultura a kulturní vyžití PiešťanyTo co dělá lázně lázněmi, je právě bohatý kulturní a společenský život. Neuplyne jediný den, kdy by se nepořádala unikátní výstava, venkovní koncert, společenské setkání, hudební festival nebo symposium výtvarníků. Na své si zde přijdou i mladší ročníky. V Piešťanech jsou diskotéky, kluby a noční bary. Zde si zkrátka vyberete zábavu naprosto každý. Ať již hledá poklidnou atmosféru galerie, nebo rušnější noční život.

www.piestany.cz - Lázně Piešťany
2009 - 2019